Karakter Sınıfları

 

Amazon

Amazon
mazon -- Bu güçlü kadın savaşçı , göçebe bir hayata sahip olup Pasifik Okyanusu’nun güney kesimlerindeki ovalarda dolaşır. Bu göçebe grup çoğu kez  diğer insanlarla savaşır , bu yüzden Amazonlar kendilerini savunmak için savaşmaya alışkınlardır. Bu yaşam tarzı onları bağımsız ,yoksul ve gezgin yapar . Amazonların  oklarla olan yeteneği ,  göğüs göğüse savaşlarda , mızrak gibi diğer fırlatmalı silahları kullanmaktaki ustalığıyla açığa çıkmaktadır. Amazonlar paralı asker olarak rağbet görürler , böyle bir görevde  işleri son bulana kadar görevlerine sadık kalırlar.

 

Barbarian

Barbarian
arbarian --  Barbarlar zayıf ve yumuşak olanları dışlayan az sayıdaki kabilelerden birine üyedir. Yaşam mücadelesi için büyük savaş verirler ve vahşidirler. Barbarların azimli ve güçlü vücutları vardır. Bu yüzden belki de çok yönlülük uygar çağdaşlarda eksiktir, barbarların akıllılıkları çevresi tarafından farkedilir. Şamanistik inançlarına göre hayvan kuvveti likentropi hikayeleriyle bağlantılıdır.Aslında onlar hayvan ruhlarını çağırma yeteneklerini geliştirerek savaş taktiklerini artırırlar böylece normal ötesi kuvvet ve yeteneklere sahiptirler.

 

Necromancer
ecromancer -- Sisli güney bataklıklarından gelen gizemli bir figürdür. Adını ölüleri kaldırmak için kullandığı büyüleri kendi amacına göre kullanışından alır. Amacı aydınlık tarafla aynıdır ancak bazıları bunun sonucunun nereye varacağını düşünmezler, karanlık mezarlıklarda yaptığı uzun süren çalışmaları sonucu cildi ceset cildi gibi olmuştur figürü ise bir iskelete benzemiştir. Pek çok insan onlardan görünüşleri ve hareketlerinden dolayı sakınır ama şüphe yoktur ki büyücüler kabusların asasıdır.

 

Paladin
aladin -- Leoric’in kuvvetli askerlerini yere seren Westmarch’ın şovalyeleri, iyi niyetli ve Zakarum’un derslerini takip eden kişilerdir. Çarpışmaya hazırlanan savaşçıların inançları , onlar için bir kalkandır. Şovalyeler , onlar için ne doğruysa o doğru için kavga ederler. Onlardaki azim arkadaşlarını kutsamak ve düşmanlarından intikam almak içindir. Şovalyeler heycanlı ve fanatik olmalarına rağmen güçlü ve ışık iyiliği taşıyan kişilerdir.

 

 

Sorceress
orceress -- Erkeklerin yaptıkları büyüleri tersine çeviren bu asi kadın yokluktan birşey yaratmakta ustadır. Fakat bazen göğüs göğüse savaşlarda yeteneklerini kaybedebiliyorlar, bu zayıflığını hücum ve defanstaki hırçın dövüşkenlikleriyle telafi ediyorlar. Toplumda izole bir biçimde yaşamaları onları motive ederek ahlaklı ve gizemli olmalarının sebebidir. Bazen kaprisli ve kinci olabiliyorlar.Gerçekte; kaos ve düzen arasında mücadele eder. Buna ilaveten  bu savaşta bir savaşçıdır.

 

 

 

Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.
These terms and all related materials, logos, and images are copyright © Blizzard Entertainment. This site is in no way associated with or endorsed by Blizzard Entertainment®.